Cichewicz Futura Econo

Kocioł Cichewicz Futura EconoCichewicz Futura Econo to stalowy kocioł z podajnikiem ślimakowym. Produkowany jest w wielu mocach, więc znajduje zastosowanie w ogrzewaniu domów jednorodzinnych, jak również dużych budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, itp.

Kocioł Futura Econo ma budowę trzyciągową w postaci pionowego i poziomych kanałów konwekcyjnych, stanowiących powierzchnię wymiany ciepła. Kocioł jest wyposażony w palnik żeliwny tzw w palnik retortowy II-ej generacji. Palnik ten cechuje dłuższa żywotność, wysoka sprawność oraz odporność na korozję i ścieralność.

Futura Econo jest przystosowany do spalania węgla kamiennego sortymentu 31.2 czyli tzw. eko-groszek a także miału węglowego. Paliwo dostarczane jest palnika przez podajnik ślimakowy. Za sprawą precyzyjnego dozowania dawki paliwa oraz dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza proces spalania odbywa się w sposób bardzo dokładny. Po zamontowaniu awaryjnego rusztu żeliwnego można spalać drewno opałowe lub węgiel kamienny. Żeliwne elementy rusztu układa się na uchwytach mocujących nad palnikiem. Palenie odbywa się w sposób tradycyjny. Kocioł osiąga sprawność do 85%.Brak możliwości komentowania.