PER-EKO KSRM

Kocioł PerEko KSRM PER-EKO KSRM jest wykonany ze stali kotłowej, spawanej. Posiada palenisko retortowe z górnym spalaniem i koszem zasypowym. Korpus kotła od strony płomieniowej wykonany jest z blachy o grubości 5 mm a od strony zewnętrznej z blach o grubości 4 mm. Izolację cieplną kotła wykonano z wełny mineralnej obudowanej estetycznymi kasetami z blachy ocynkowanej, malowanej proszkowo, o wysokiej odporności na korozję.

Kotły PER-EKO KSRM  mogą ogrzewać domki jednorodzinne, magazyny, pomieszczenia gospodarcze. Należą do grupy kotłów niskotemperaturowych i przeznaczone są do pracy w wodnych instalacjach centralnego ogrzewania z obiegiem grawitacyjnym lub wymuszonym systemu otwartego.

PER-EKO KSRM pracują wykorzystując automatyczne nawęglanie komory paleniskowej. Pracą kotła steruje programator. Paliwo do procesu spalania doprowadzone jest z zamontowanego obok kotła zasobnika. Spalanie odbywa się w żeliwnej retorcie. Powstały w procesie popiół przemieszcza się na obrzeża retorty i spada do szuflady w komorze popielnika.

Paliwem podstawowym kotłów PER-EKO KSRM jest węgiel kamienny sortymentu Miał I/II/III typu 31-2. W przypadku awarii, zastępczo na ruszcie awaryjnym, można spalać węgiel kamienny lub pellet barlinecki. Kocioł osiąga sprawność cieplną powyżej 82%.

Brak możliwości komentowania.