Zawartość RSS Ostatnie wpisy

Zębiec Merkury

Kocioł Zębiec Merkury Kocioł Zębiec Merkury to następca sprawdzonego modelu Zębiec KPP DUO. Cechuje go klasyczna budowa kotłów typu DUO. Duża komora spalania tradycyjnego pozwala na wygodne spalanie drewna i innych paliw stałych. Czytaj dalej…

Ostatnie wpisy

Kotły centralnego ogrzewania

Z pojęciem technika grzewcza – ogrzewanie bardzo często kojarzy się takie pojęcie jak kocioł centralnego ogrzewania. Często jest on mylnie nazywany piecem co. Na przestrzeni ostatnich lat powstał wyraźny podział na kotły tradycyjne, często tez nazywane zasypowe a kotły automatyczne.

Budowa kotłów zasypowych jest ograniczona pewnymi ramami. Często dzieli się je na:

  • kotły z dolnym spalaniem
  • kotły z górnym spalaniem

Podział ten bywa jednak bardzo mylący. Wertując strony producentów można zauważyć, że kotły o prawie identycznej budowie oferowane przez dwóch różnych producentów są określane raz jako dolne spalanie raz jako dolne spalanie. Temat ten zamierzam wyjaśnić w sekcji naszego serwisu poświęconej kotłom na paliwa stałe.

Kotły automatyczne są często określane jako kotły z podajnikiem. Z roku na rok konstrukcje te są udoskonalane i wyposażane w coraz bardziej zaawansowane sterowanie.

Ostatnio zarysował się podział tych kotłów ze względu na surowiec z jakiego są wykonane:

  • kotły stalowe
  • kotły żeliwne

Szczególne poruszenie na rynku wywołał powrót do oferty kotłów żeliwnych marki Cichewicz. Po targach poznańskich przybliżę szanownym czytelnikom tematykę kotłów żeliwnych.

PER-EKO KSRM

Kocioł PerEko KSRM PER-EKO KSRM jest wykonany ze stali kotłowej, spawanej. Posiada palenisko retortowe z górnym spalaniem i koszem zasypowym. Korpus kotła od strony płomieniowej wykonany jest z blachy o grubości 5 mm a od strony zewnętrznej z blach o grubości 4 mm. Izolację cieplną kotła wykonano z wełny mineralnej obudowanej estetycznymi kasetami z blachy ocynkowanej, malowanej proszkowo, o wysokiej odporności na korozję. Czytaj dalej..

PER-EKO KSR

Kocioł PerEko KSRPER-EKO KSR to stalowe kotły z paleniskiem retortowym z górnym spalaniem i koszem zasypowym. Mogą ogrzewać domki jednorodzinne, magazyny, pomieszczenia gospodarcze. Należą do grupy kotłów niskotemperaturowych i przeznaczone są do pracy w wodnych instalacjach co z obiegiem grawitacyjnym, lub wymuszonym systemu otwartego. Czytaj dalej..

Cichewicz Futura Econo

Kocioł Cichewicz Futura EconoCichewicz Futura Econo to stalowy kocioł z podajnikiem ślimakowym. Produkowany jest w wielu mocach, więc znajduje zastosowanie w ogrzewaniu domów jednorodzinnych, jak również dużych budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej, itp. Czytaj dalej..

Zębiec KPM Duo

Kocioł Zębiec KPM DuoZębiec KPM Duo to dwupaleniskowy, półkowy kocioł stalowy z podajnikiem ślimakowym. Przygotowany do spalania automatycznego lub tradycyjnego. Może być zamontowany w domach jednorodzinnych, pawilonach handlowych i usługowych, garażach, oraz pomieszczeniach gospodarczych. Czytaj dalej..

Zębiec KPP Duo

Kocioł Zębiec KPP DuoKocioł Zębiec KPP Duo należy do grupy kotłów dwupaleniskowych. Kocioł ma samo oczyszczające się palenisko retortowe. Paliwo do retortu jest podawane z zasobnika przez podajnik ślimakowy. Kocioł ma zamontowany sterownik , który włącza podajnik i wentylator. Kocioł KPP Duo jest wyposażony w stały ruszt wodny. Czytaj dalej..

Ogniwo EKO

Kocioł Ogniwo EKOOGNIWO EKO to stalowy wodny kocioł do CO. Jest zaliczany do grupy kotłów niskotemperaturowych (tem. wody grzewczej w układzie nie może przekroczyć 90°C). Żeliwne palenisko retortowe  wraz z zespołem zasilająco – sterującym umożliwia automatyczną pracę kotła. Czytaj dalej..

Defro Duo

Kocioł Defro Duo DEFRO DUO to automatyczny, posiadający dwie komory spalania kocioł: dolną  z palnikiem retortowym i górną do spalania tradycyjnego. Rozbudowany system sterujący sprawił,  że kocioł stał się alternatywą dla kotłów gazowych i olejowych ze względu na niskie koszty eksploatacji. Czytaj dalej..

Zębiec KP

Kocioł Zębiec KPKotły Zębiec KP to kotły retortowe przystosowane do spalania paliw stałych, typu EKO – groszek . Charakteryzują się sprawnością przekraczającą 91%. Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, automatyczny system podawania oraz płynne sterowanie sprawiły, że kotły te mogą konkurować z piecami gazowymi. Czytaj dalej..