Defro Duo

Kocioł Defro Duo DEFRO DUO to automatyczny, posiadający dwie komory spalania kocioł: dolną  z palnikiem retortowym i górną do spalania tradycyjnego. Rozbudowany system sterujący sprawił,  że kocioł stał się alternatywą dla kotłów gazowych i olejowych ze względu na niskie koszty eksploatacji.

Kotły Defro Duo przeznaczone są do ogrzewania domów jednorodzinnych, pawilonów handlowych.  Mogą również współpracować z instalacją ciepłej wody użytkowej za pośrednictwem  wymiennika ciepła.

Podstawowym paliwem jest węgiel kamienny, sortymenty groszek energetyczny. Zastępczo można spalać węgiel oraz drewno. Kocioł można dodatkowo przystosować do spalania peletu i ziaren owsa. Paliwo potrzebne do spalania pobierane jest z zasobnika paliwa za pomocą podajnika ślimakowego. W razie awarii podajnika lub braku energii elektrycznej można uruchomić kocioł i paliwo załadować ręcznie (spalanie odbywa się w górnej komorze wyposażonej w ruszt wodny).

Kocioł osiąga sprawność cieplną około 90%.

Budowa kotła oparta jest na trzyciągowej konstrukcji kanału spalinowego.

Defro Duo posiada podwójne zabezpieczenie przed zapłonem paliwa w zasobniku, oraz zabezpieczenie przeciążeniowe z sygnałem akustycznym.

Brak możliwości komentowania.